come here and save me;
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics

По пътеките

Предишната тема Следващата тема Go down

По пътеките Empty По пътеките

Писане by Tianna Bryce; Вто Юли 08, 2014 2:39 pm

По пътеките Large
Tianna Bryce;
Tianna Bryce;
the whole world is caught in her glance and at last the universe is magnificent
the whole world is caught in her glance and at last the universe is magnificent

PROFILEPosts : 362
Join date : 26.05.2014
RPG
Character sheet
ability:
about me:

Върнете се в началото Go down

По пътеките Empty Re: По пътеките

Писане by James Чет Юли 24, 2014 9:58 pm

Не обичах непознатите места и незнанието.Обикалях вече два месеца този град,но нищо не ми помагаше да сетя къде се намирам.Навсякъде бе пълно с много хора,небостъргачи,коли и други неща.Дори не съм напълно сигурен,че това се нарича кола или пък тези огромни сгради-небостъргачи.Но от това,което чувах от хората покрай които минавах всеки ден,бях запомнил и научил някои неща...като това кое е автобус,мотор,колело.Но имаше много неща,които не ги знаех.Все пак да спиш няколко века,пък може и повече да е,не е малко.Всичко се бе променило.Нямаше ги онези малки дървени къщи,конете или пък каруците.Облеклото бе различно,храната бе различна,дори самите хора не бяха същите.Дори след вече два месеца,аз се чувствах като гост на тази планета.Имах нужда да се запозная с някой,който е тукашен,за да може да ми помогне.Имах нужда от помощ,иначе щях да полудея и да стане по-лошо.А не от това имах нужда в непознато място.
Разхождах се вече от около два часа,без да спра да мисля,да се чудя и да се опитам да науча нещо докато обикалям улиците.След продължително ходене,се озовах в планината,на някаква пътека.Не беше една,но беше много красиво.Преди време,още по моето време,навсякъде бе пълно с природа,а сега всичко е улици,високи сгради и наконтени хора.Няма го онова чувство за доброто,предпазливост,грижа,нежност,любов...сега всеки гледа да унищожи всичко и всеки около себе си.Това го забелязах още в началото на своето появяване.Но какво ли щях да видя още в този объркан свят,където всичко само ме ядосваше и засилваше желанието ми за убийство?Това бе труден въпрос,но явно днес имам късмет.
Бях се облегнал на едно дърво,когато някакъв нежен глас викна зад мен.Не знаех дали е редно да се обърна,дали трябва да целуна ръката на дамата или просто да си остана на мястото и да кажа ,,Здравей"?Отново се замислих за моите неща и забравих за дамата зад мен-Тя отново проговори и аз се обърнах с думите.
-Добър ден.-не бях в настроение и тона на гласа ми,както и физиономията,погледа и стойката ми показваха студенина и лек страх,породен от незнанието и новото,което ме заобикаляше.
James
James
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.

PROFILEPosts : 319
Join date : 22.07.2014
RPG

Върнете се в началото Go down

По пътеките Empty Re: По пътеките

Писане by Amelia. Нед Юли 27, 2014 7:16 pm

Още с отварянето на очите си, Амелия забеляза жълтеникавата бележка, пъхната под телефона ѝ, върху която беше написано нещо. Протегна ръка и взе листчето, а погледа ѝ се плъзна по думите. Позна почерка. Толкова криво пишеше само чичо ѝ.

„Обади ми се, когато се събудиш.
Има още един вампир в града. Името му е Джеймс.
Искам да се погрижиш за него.
Чичо Ейдън”


Взе телефона и проведе кратък телефонен разговор. Разговор беше силно казано – основно спореше за решението му точно тя да се занимава с новия. Но според него, той щял бързо да се превърне в опасност за обществото, ако някой не предприеме нещо. Добрее, значи днес беше ден на опознаването.
Стана от леглото и започна да се облича, внимавайки да не настъпи някой от крайниците на кучето, което, както винаги, се беше размазало в центъра на стаята ѝ и отказваше да мръдне. Скоро напусна апартамента. Топлият вятър развяваше русите ѝ къдрици. Мина през всички главни улици, обиколи и по-малките.
Честно казано, отне ѝ доста време за да го намери. Беше се припознала на няколко пъти, но в крайна сметка, след като реши да потърси и в покрайнините на града, го откри – сред планинските пътеки. Не се случваше някой нюйоркчанин да предпочете спокойствието на природата, пред постоянния поток от хора в града. Личеше си, че не беше тукашен.
- Джеймс! – извика изведнъж и въздъхна облекчено, когато той се обърна. Отговаряше точно на описанието. А и се усещаше, че е вампир. Или само тя го усещаше. Забърза крачка и когато стигна до него се опита бързо да нормализира дишането си.
- Боже, представа си нямаш колко си труден за откриване! – възкликна и се засмя. Сетне осъзна, че той всъщност не я познава и протегна ръка. – Името ми е Амелия.
Amelia.
Amelia.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.

PROFILEPosts : 894
Join date : 18.07.2014
RPG
Character sheet
ability:
about me:

Върнете се в началото Go down

По пътеките Empty Re: По пътеките

Писане by James Чет Юли 31, 2014 12:42 am

Останах на мястото си.Наслаждавах се на песента на птиците и чистия въздух.Като вампир,не ми трябваше въздух,но в момента имах нужда.Реакцията на непозната дама ме изненада,но и уплаши.Не очаквах да реагира така като ме види.Или може би е нормално,ако е наета от някой да се появи тук,особено при една част от думите й,които изрече.Това повече ме ядоса,отколкото да ме уплаши.Със сигурност бе наета,щом знае името ми и реагира така.Всеки ден като минавах по улиците,никой не ме отразяваше,а тя като се появи,вече ме посрещна,изговаряйки името ми.Започвах все повече да се ядосвам,но не мислех да го показвам.Не знаех почти нищо за тоя град,не бе редно да си играя на криеница.А и не ми беше в стила.Затова когато ме поздрави и реагира така...се усмихнах леко фалшиво и казах с престорен глас.
-Че защо си ме търсила?За какво ти е един вампир,който нищо не знае?-направих се на интересен пред нея и просто повдигнах рамене въпросително.Наистина се питах,какво искаше от един незнаещ нищо,вампир,който помни и знае няколко неща на кръст.
James
James
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.

PROFILEPosts : 319
Join date : 22.07.2014
RPG

Върнете се в началото Go down

По пътеките Empty Re: По пътеките

Писане by Amelia. Пет Авг 01, 2014 11:02 pm

Явно някой не беше в добро настроение днес или просто не му бе до запознанства. Ръката ѝ остана да виси във въздуха още няколко секунди и след като Джеймс така и не я пое, Мел я отпусна отново до тялото си. По лицето му за секунда пробяга някаква емоция – изненада. Добре, може би се беше държала малко странно, но не му мислеше лошото и все се надяваше това да си проличи. Все пак, ако имаше някакви лоши мисли в съзнанието си, изобщо нямаше да бъде тук. Но ясно можеше да си спомни първият ден, когато дойде в Америка. Не знаеше какво да прави, как да се държи, кое е правилно и кое не. И затова ценеше високо факта, че още тогава се запозна с Амели. Друго си беше да имаш някой, на когото да се опреш в труден момент. Така че, сега нямаше нищо против да му помогне да се впише в обстановката.
- Че защо си ме търсила?За какво ти е един вампир,който нищо не знае?
Пое си дълбоко въздух и се загледа в далечината зад него. Въпреки, че можеше да усети, че наоколо няма никого, Амелия не можеше или по-скоро се притесняваше да говори свободно по тази тема. Защото дори тя не беше особено сигурна в това, което беше чувала или чела в старите книги. Но щом той толкова искаше да знае, тя щеше да му каже само това, от което никой от тях не би могъл да си навлече проблеми на главата.
- Нищо не искам от теб, Джеймс. Виж, Ню Йорк е голям град, но има хора, които могат да разберат всичко за един човек, стига да е на територията на града и стига да представлява някакъв интерес за тях. Някои от тях знаят за съществуването ни. Но го пазят в тайна, поне докато всички свръхестествени същества прикриват вида си и не всяват паника в простосмъртните.
Пое си въздух и спря за момент, оглеждайки се. Чуваше птичите песни, които от време на време биваха заглушавани от шумоленето на дърветата под въздействието на порива на вятъра. Посегна към дясната си китка и притеснено започна да си играе със сребърната си гривна. Преглътна, прокашля се и заговори отново:
- Преди години, когато се появеше вампир, те го пращаха в лагер, в който го обучаваха. Но за щастие, вече не е така. Или поне вампирите вече намират начин да не се озоват там. Както и да е .. Човек от семейството ми е част от тези хора. Не знам как, но са разбрали за теб, че си в града. И поискаха от мен да ти помогна да се приспособиш по-бързо. Това е.
Накрая сви рамене и се усмихна. Зачака да види каква ще е реакцията му – сигурно щеше да си помисли, че тя говори пълни глупости или може би, че се опитва да му навреди. И все пак, щеше да е хубаво да има що-годе добри отношения с някой вампир. Освен брат ѝ и братовчедките ѝ, с които наскоро се видя, не познаваше други вампири в Ню Йорк. Сега прибавяше и Джеймс в списъка. Но тепърва предстоеше да разбере дали щяха да си бъдат приятели или врагове. Зависеше изцяло от него.
Amelia.
Amelia.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.

PROFILEPosts : 894
Join date : 18.07.2014
RPG
Character sheet
ability:
about me:

Върнете се в началото Go down

По пътеките Empty Re: По пътеките

Писане by James Нед Авг 03, 2014 2:01 am

Слушах и гледах.Не осъзнавах почти нищо,което чух,но поне се правех,че разбирам.Умеех да лъжа хората,дори и вампирите,че вярвам и разбирам всичко.Но истината бе,че в този град,аз нищо не знаех...Е знаех къде е домът ми,как да се храня и елементарните неща,но такива като това да карам кола...не ги знаех.А по лицето на Амелия,се разбираше,че има намерение да ми помогне.Но бях си решил да я измъча.Все още част от мен й нямаше доверие.Щях да я изпитам по моя си начин и ако успее да премине теста,щях да се отпусна.
Минах покрай нея и пъхнах ръцете си в джобовете на дънките.Да...дънки.За всичките години,хората бяха успяли да променят природата,дрехите и всичко друго.Сега имаше дрехи,които не бих облякъл дори да бяха последните парцалки на тази земя.На новите хора им липсваше вкус,стил,култура,възпитание,уважение,любов,доброта и мого други чувства и качества.Аз изпъквах с гнева си,но това беше заради промяната.Надявах се след време да не съм такъв.Исках поне една част от мен,която беше жива преди векове,отново да се върне.Да се съживи и точно тя,да ме тласне към по-добро.Към нещо,което ще ми помогне да се променя и да не отблъсквам хората с лошата си страна.Една от лошите страни в мен беше,че съм вампир,а това че като човек и чудовище,бях зъл,ме правеше още по жалък и злобен.Обичах да причинявам болка,но вътрешно си вярвах,че това ще излекува моите рани...нещо,което не ставаше.
Обърнах се към Мел и казах с без никакъв признак,че мога да чувствам или изобщо да функционирам.Видът ми показваше само без интерес,а вътрешно само се надявах тази среща да свърши по-бързо.
-И какво мислиш да правиш с мен?Как ще ме научиш да живея по-добре ?-погледнах леко въпросително,но после отново станах като платно.Вътрешно наистина ми беше интересно как ще ме научи да живея сега.Как се учеше един мъж,който има проблем с паметта,ориентацията и до някъде и с времето?Имах и други въпроси,но времето ще им даде отговорите,ако естествено ината или егото ми не изгонят моята закрилница.
James
James
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.

PROFILEPosts : 319
Join date : 22.07.2014
RPG

Върнете се в началото Go down

По пътеките Empty Re: По пътеките

Писане by Amelia. Нед Авг 03, 2014 12:32 pm

Мел се наведе и взе един камък от земята и с нежни движения започна да премахва пръстта от гладката повърхност. След което започна да го върти между пръстите си, мислейки какво да му отговори. От време на време вдигаше поглед от камъка и поглеждаше към Джеймс, който се стараеше да не показва никакви емоции, но после отново се заглеждаше в студения, сив предмет в ръцете ѝ. Накрая си пое въздух вдигна глава и захвърли камъка надалеч. Изтупа ръцете си и впери поглед в светлокосия младеж.
- Това е Ню Йорк, Джеймс. Тук никой не живее правилно. Днешните хора съсипват всичко, до което се докоснат. Съсипват и себе си, но не го осъзнават – мислят си, че могат да правят каквото си поискат; живеят само веднъж. – преглътна и вдигна поглед към черната птица над главите им, която грачеше зловещо. - Мога да те науча да се защитаваш, мога да те науча на контрол, мога да ти покажа как да бъдеш истински американец, макар, че аз самата не съм от тук, но посветих достатъчно време на това да ги изучавам. Но не мога да те науча да живееш. И все пак, единственото, което мога да направя е да ти помогна с каквото мога, пък ти сам решавай как да живееш.
Не можеше да му поставя някакви идеали, по които да живее. Той все пак беше вампир и беше също толкова независим, колкото останалите. Можеше да вземе решението да „изключи” емоциите си. И тя нямаше правото да го спира. Мел  просто щеше да го разведе из града, да му помогне да си намери жилище и стабилна работа, ако все още нямаше и да отговори на въпросите му, ако изобщо имаше такива. И това е. Ако той пожелаеше щяха да поддържат някакви добри приятелски отношения, или просто щяха да игнорират другия, сякаш никога през живота си не са се виждали.
Amelia.
Amelia.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.

PROFILEPosts : 894
Join date : 18.07.2014
RPG
Character sheet
ability:
about me:

Върнете се в началото Go down

По пътеките Empty Re: По пътеките

Писане by James Пон Авг 04, 2014 10:10 pm

Концентрирах се върху музиката от гласовете на птиците.Беше приятна и ми действаше успокояващо.Комбинира с лекия ветрец,създаваше признаци за спокойствие и за добра обстановка.Гората беше хубаво място за отдих,за почивка,за къмпинг,за разходка,за размисъл.Тук можех да прекарам цялото си време,но разбира се,не можех без храна и вода.Нямаше как да избия цялата гора за да съм добре аз.Не бях такъв,дори когато съм ядосан,знаех къде е границата.
Когато Мел обясни накратко нещата,се усмихнах съвсем леко,почти незабележимо и казах.
-Добре.Научи ме на каквото искаш,а после ще решим какви ще са ни отношенията.-подадох ръка за здрависване.Тя я пое,а аз минах отстрани и продължих да ходя,като попитах разсеяно.-Няма ли да ме последваш,или ще стоиш тук,а за сам ще си задавам въпросите и най-вече,сам ще си отговарям на тях.-засмях се леко и не спрях да ходя.Походката ми беше бавно,но изразяваше власт и увереност.Вярвах,че ще успя,вярвах и държах на желанията си.Щях да се приспособя към този свят,към този живот и тези хора.
James
James
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.
Terrific. A bisexual dominant vampire with kidnapping expertise.

PROFILEPosts : 319
Join date : 22.07.2014
RPG

Върнете се в началото Go down

По пътеките Empty Re: По пътеките

Писане by Sponsored content


Sponsored content

PROFILE
RPG

Върнете се в началото Go down

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото


Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите